• +37065515932
    I-VII 10:00-21:00

Skrydžiai į Didžiąją Britaniją

Šalys ir kryptys / Skrydžiai į Jungtinė Karalystė

  • Gyventojų skaičius: ~66488991
  • Valiuta: GBP

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė (arba trumpai Jungtinė Karalystė) yra valstybė Vakarų Europoje. Jungtinė Karalystė susiformavo po keleto unijos aktų, ir susideda iš Anglijos, Škotijos, Velso, taip pat Šiaurės Airijos provincijos, bei kai kurių smulkesnių teritorijų, išsimėčiusių po visą pasaulį. Jungtinė Karalystė užima didžiąją dalį Britų salyno (išskyrus didžiąją Airijos dalį, kuri atsiskyrė nuo Jungtinės Karalystės 1922 m.). Kornvalis siekia didesnės savivaldos, faktiškai nepriklausoma Meno sala

Valstybinė kalba - anglų. Sostinė - Londonas. Didžiausias miestas - Londonas.

Klimatas. Vyrauja Atlanto jūrinis, veikiamas šiltosios Golfo srovės. Vyrauja pietvakarių ir vakarų vėjai. Daugiau kaip pusė dienų metuose debesuotų ir apsiniaukusių. Žiemos švelnios, drėgnos, pučia gūsingi vėjai. Vasaros vėsios. Pavasaris, ruduo ilgi, vėjuoti ir dažnai žvarbūs. Dažni rūkai ir miglos. Ypač žinomas tirštas gelsvos spalvos Londono rūkas. Škotijai būdinga migla su dulksna. Krituliai pasiskirsto beveik vienodai per visus metus, išskyrus Peninus ir Ežerų kraštą (žiemą iškrinta dvigubai daugiau kritulių nei vasarą). Daugiausia kritulių tenka vakariniams kalnams ir kalvų šlaitams, mažiausiai – rytinei Anglijai. Sniego danga nepastovi – vidutiniškai Kornvalyje išsilaiko 5 dienas, Škotijos kalnuose 60 dienų. Vidutinis dienų skaičius su krituliais – ~200. Vidutinis daugiametis kritulių kiekis: Esekse 510 mm, Londone 590 mm, Anglijos šiaurės rytuose 700 mm, Midlando lygumoje 800 mm, Kornvalyje 1300 mm, Grampiano kalnuose 1500 mm, Peninų vakariniuose šlaituose 2500 mm, Ežerų krašte 3300 mm, ties Ben Neviu 4300 mm, Snoudone 5080 mm (pirmauja Europoje).

Rekomenduojama aplankyti.

• Vindzoro pilis (angl. Windsor Castle) – Anglijos karalių vasaros rezidencija. Tai didžiauia gyvenama pilis pasaulyje bei seniausia paveldima karališkoji rezidencija Didžiojoje Britanijoje. Pilyje yra daugiau nei 1000 kambarių, trys kiemai, Šv. Jurgio koplyčia, kurioje palaidota apie 10 karališkosios giminės atstovų, Apvalusis bokštas ir Karalienės Marijos lėlių namelis (Sero Edvino Lutjano dovana karalienei). Taip pat verta pamatyti sargybos keitimosi ceremoniją (angl. Changing of the Guard), kuri vyksta kiekvieną dieną, 11 valandą ryto, nuo pirmadienio iki šeštadienio, balandžio – liepos mėnesiais ir  rugpjūčio - kovo.

Stounheidžas (angl. Stonehenge) – paminklas, akmens statiniai Salisburio lygumoje. Mokslininkai vis dar nežino, kaip ir kodėl apsirado šie akmens statiniai, kurių amžius apie 5000 metų, o jų mistiškumas, vis dar stebina jais pasigrožėti atvykstančius turistus. Tūkstančius metų šis paminklas buvo laikomas šventu, o kai kurie ekspertai teigia, jog tai kadaise buvo šventos medžioklės žemės.

• Snoudonija (angl. Snowdonia) – gamtinis regionas ir nacionalis parkas šiaurės vakarų Velse, Kambrijos kalnuose. Tai antras pagal dydį Jungtinės Karalystės parkas ir pats didžiausias nacionalinis parkas Velse, kuriame yra ir pats aukščiausias kalnas visoje Jungtinėje Karalystėje – Snoudonas. Kasmet Snoudonijos nacionalinis parkas, dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio, krioklių, miškų bei ežerų, pritraukia tūkstančius lankytojų, kurie gali užsiimti ne tik aktyvia veikla (kopinėjimu, važinėjimu dviračiais, žygiais), tačiau taip pat ir aplankyti daug istorinių vietų bei griuvėsių: Dolvydelano XIII a. pilis (angl. Dolwyddelan Castle), Tomen y Mur gynybinės sienos griuvėsiai, Carndochan pilies griuvėsiai (angl. Carndochan castle), vėlyvojo XIIa. cistersų Cymer abatija (angl. Cymer Abbey), Castell y Bere griuvėsiai. Prastu oru galima teritoriją apkeliauti traukinukais.

• Adriano siena (angl. Hadrian‘s Wall) – akmens ir žemių įtvirtinimų linija nusidriekusi Jungtinėje Karalystėje. Iš kitų monumetų, Adriano siena išsiskiria tuo, kad čia kiekvienas sau atras veiklos, tokios kaip pasigrožėti pasaulinės klasės archeologija, nepakartojamais kraštovaizdžiais bei retų rūšių gyvūnija arba turės progą aplankyti nuošaliausias vietas ar gyvibingus miestus.

• Jorko katedra (angl. York Cathedral) – visame pasaulyje garsi didžiausia viduramžių vitražų kolekcija. Jai pastatyti prireikė beveik 2,5 amžiaus (maždaug nuo 1220 metų iki 1472 metų), o statyboms buvo naudojamos įprastos viduramžių laikų medžiagos. Katedros ilgis siekia 160 metrų, o kiekvieno bokšto aukštis – apie 60 metrų.

• Kernarvono pilis (angl. Caernarfon Castle) – pastatyta valdant Eduardui I, tarp 1283 – 1330 metų, kaip karinė tvirtovė, vyriausybės vieta bei karališkieji rūmai. Tai didinga pilis, kuri vis dar atrodo nepaprastai galinga bei grėsminga. Kova su šia tvirtove būtų nelengvas iššūkis, kuris baigtųsi visišku fiasko. Ši vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, šioje vietoje buvęs normanų pilies motas ir papilys, o prieš tai šalia stovėjęs romėnų fortas. Lankantis šioje grėsmingai milžiniškoje tvirtovėje, rekomenduojama apsilankyti dviejuose pilies bokštuose įkurtame karališkajame Velso fuzilierių muziejuje (angl. Royal Welch Fusiliers Museum).

• Braitono karališkoji rezidencija (angl. The Royal Pavilion) – tai buvusi karališkoji rezidencija, pastatyta Didžiosios Britanijos karaliaus Jurgio IV įsakymu. Iš pradžių tai buvo tiesiog nedidelis gyvenamasis namelis prie jūros, tačiau nuo 1787 metų namelį ėmė plėsti ir 1808 metais jis tapo Marine Pavillion – kuklia vila, kurios visų puošė kinų stiliaus dekoracijosm, įkvėptos naujojo chinoiserie stiliaus, nuo 1815 metų vilą vėl pradėta rekonstruoti, tam vadovavo architektas Džonas Našas. Taip 1923 metais Braitono karališkoji rezidencija buvo baigta. Septynis metus trukusios rekonstrukcijos metu Marine Pavilion buvo prailgintas, o naujasis fasadas dekoruotas indišku stiliumi.

• Romėniškos pirtys (angl. Romanian baths) – senovės romėnų įkurtos pirtys virš karštųjų versmių Bato mieste, Somerseto grafystėje, Pietvakarių Anglijoje. Nors pats miestelis nėra toks populiarus, tačiau jis tikrai yra žinomas dėl romėniškų pirčių palikimo bei bohemiško miesto stiliaus. 2011 metais pirtys buvo atnaujintos ir kasmet pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio.

• Edinburgo pilis (angl. Edinburgh Castle) – populiariausia Škotijos vieta, statyta etapais – nuo XII a. iki Xxa., kurią kasmet aplanko virš milojono lankytojų. Pilis pastatyta ant uolos, kuri susidarė prieš daugiau nei 300 milijonų metų išsiveržus ugnikalniui. Kadaise tai buvo ir tvirtovė, ir rūmai, ir kalėjimas. Čia saugomos Škotijos karalių regalijos (regalija – monarcho simbolis). Dabar pilis patraukli vieta tiek istorine reikšme, tiek mistine prasme – manoma, jog pilyje vaidenasi.

• Tinterno abatija (angl. Tintern Abbey) – ispūdingi Tinterno abatijos griuvėsiai, esantys šalia Vajaus upės, susidėvėję akmenys, padengti pilkomis, rausvomis,purpurinėmis ir auksinėmis čerpėmis. Įkurtas cistersų ordino 1311 metais, šis objektas yra viena iš labiausiai nepaliestų viduramžių abatijų visoje Britanijoje. Gotikinės arkos ir puošnūs ornamentai yra cistersų turtų ir galios palikimas. Šie griuvėsiai buvo ir yra daugelio menininkų įkėpimas, tarp kurių yra Viljamas Terneris, kuris nutapė nemažai Tinterno abatijos darbų.

• Glosterio katedra (angl. Gloucester Cathedral) – puikiausias statmeniškosios gotikos pavyzdys. Iš pradžių tai buvo saksų abatija, vėliau tapusi normanų bažnyčia bei 1323 metais nužudyto karaliaus Eduardo II laidojimo vieta. Istorinis Glosterio vienuolynas buvo tranformuotas į Hario Poterio filmuose esančios Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklos koridorius. Čia palaidotas Džonas Statfordas - Smitas, sukūręs melodiją Jungtinių Amerikos Valstybių himui. Įdomus faktas, jog Glosterio katedroje esantis langas yra didžiausias dažytas langas visoje Britanijoje.

Anglijos virtuvė. Britų virtuvei didelę įtaką padarė daugelis Europos šalių, taip pat ir Afrikos, Azijos, Šiaurės Amerikos valstybių virtuvės. Tradiciniai anglų patiekalai dažniausiai yra iš mėsos (vištienos, jautienos, kiaulienos, avienos ar žuvies) patiektos su bulvėmis ar kitomis daržovėmis. Tai yra ingridientai iš kurių pagaminti populiariausi tradiciniai Anglijos virtuvės patiekalai: Jorkšyro pudingas, kuris paprastai patiekiamas prie jautienos kepsnio, mėsos pyragas, „fish and chips“ (kepta žuvis su skrudintomis bulvytėmis) bei klasikiniai angliški pusryčiai. „Full English breakfast“ - tai labai sotūs pusryčiai, kuriuos sudaro kepta šoninė, kiaušiniai (kepti arba plakti), skrudinta duona su marmeladu, dešrelės ir keptos pupelės pomidorų padaže ir visada juoda arbata su cukrumi ir pienu.

Arbatpinigiai. Kaip ir daugelyje šalių, arbatpinigių politika čia nėra svetima, dažniausiai paliekama suma restoranuose – 12% - 15% nuo visos sumos. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog kai kuriuose restoranuose, į sąskaitą jau įeina aptarnavimo mokestis (angl. tip), kuris gali būti nurodomas restorano valgiaraštyje arba sąskaitoje, todėl reikėtų išsiaiškinti, nesigėdyti ir paklausti padavėjų. Kavinėse arba greitojo maisto restoranuose arbatpinigiai yra kiek retesnis atvejis, tačiau, jei klientas liko patenkintas aptarnavimu, gali aptarnavusiam asmeniui palikti svarą. Baruose nėra tikimasi gauti arbatpinigių, tačiau, jei klientas liko patenkintas aptarnavimu, jis gali barmenui tiesiog pasiūlyti išgerti gėrimą (angl. frazė „and have one for yourself“).

Lauktuvės. Jungtinė Karalystė – įvairiatautė valstybė, todėl čia galima atrasti daug, kiekvienam regionui priklausančių specifinių lauktuvių: Irish Cream likeris, škotiškas viskis, Cadbury šokoladas, britiškas midus (pvz. Lindisfarne midus, Lurgashall Winery midus).

Skrydžiai. Pagrindiniai Jungtinės Karalystės oro uostai:
Londono Hitrou oro uostas (LHR);
Londono Gatviko oro uostas (LGW);
Mančesterio oro uostas (MAN);
Londono Stanstedo oro uostas (STN);
Londono Lutono oro uostas (LTN);
Edinburgo oro uostas (EDI);
Birmingemo oro uostas (BHX);
Glazgo oro uostas (GLA);
Bristolio oro uostas (BRS);
Niukaslo oro uostas (NCL).

 

Pigūs skrydžiai į Didžiąją Britaniją

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigūs skrydžiai į Londoną

nuo €13058

Londonas (lot. Londinium) – Anglijos ir Jungtinės Karalystės sostinė – pagal gyventojų skaičių didžiausias šalies, pirmas Europos Sąjungos, ketvirtas – Europos žemyno miestas. Londonas kartu su Paryžiumi yra pirmi milijoniniai miestai pasaulyje. Londonas - vienas lankomiausių miestų pasaulyje, kasmet sulaukia virš 30 milijonų turistų, nes čia - gausu lankytinų objektų ir įvairiausių pramogų. Kelionių ekspertų patarimai:Kodėl vykti į Londoną? Pasikelti į Londono Akį ir pamatyti Anglijos ir Jun...